Szkółka powstała w Dobrym Mieście w 2017 roku. Jest to jedyna szkoła Kickboxigu w naszym mieście. Założycielem szkółki jest pasjonat sztuk walki, który specjalizuje się w dziedzinie Kickboxingu. Obecnie szkółka składa się z około 40 stałych uczestników. Na nasze zajecią uczęszczają takie grupy osob jak: dzieci od 9 roku życia, młodzież i dorośli.

Oprócz tego regularnie uczestniczymy w sparringach z innymi Klubami, także z zawodnikami z boksu.

Wspólpracujemy z wieloma Klubami Muay Thai, Kickboxingu, Taekwondo jak i Trenerami różnych dziedzin.


Parę słów o kickboxingu

Kickboxing jako dyscyplina sportowa powstała w latach 60-tych dzięki Japończykowi – Osamu Noguchi. Bazując na boksie tajskim, wojownik ten udoskonalił metody treningowe, dołączył do ćwiczeń elementy boksu oraz techniki nożne. Została stworzona organizacja oraz przepisy rywalizacji, wtedy też oficjalnie pojawiła się nazwa kickboxing.

Pierwsze zawody odbyły się w kwietniu 1966 roku, a od tego czasu ta widowiskowa i odważna dyscyplina bardzo się rozwinęła.
W kickboxingu istnieje wiele formuł, każda charakteryzująca się odmiennymi przepisami i innym stylem zawodników. Od bezkontaktowych, pokazowych walk przy muzyce czy aero-kicku – przez pojedynki na matach w formułach Pointfighting, Light Contact czy Kick-Light oraz na twardych walkach pełnokontaktowych w ringu (Full-Contact, Low-Kick, K-1 Rules, Oriental Rules) – kończąc.

źródło: Polski Związek Kickboxingu.